Novinky

Ukončenie medzinárodného projektu PROLANT-CAP

Daniel Bacík

1. december 2017

Dĺžka čítania: 2 min.

Prečítané: 472 x

Začiatkom septembra PLUS Academia spolu so svojimi partnermi z Asociácie jazykových škôl SR a ďalšími 5 zahraničnými partnermi (Lotyšsko, Taliansko, Veľká Británia, Francúzsko, Malta) úspešne ukončila medzinárodný projekt s názvom PROLANT-CAP.

Hlavným cieľom projektu bolo zlepšiť profesionálny rozvoj lektora a trénera cudzích jazykov. Tento cieľ sme sa rozhodli naplniť prostredníctvom realizácie čiastkových cieľov, ktorými boli:

1. Vytvorenie kariérnej cesty lektora a trénera cudzích jazykov, ktorí nie sú súčasťou tradičného vzdelávacieho systému (školského).

2. Vytvorenie 2 špecifických jazykových tréningových programov, využijúc CLIL metodiku, so zameraním na automobilový priemysel a turizmus.

Projekt bol primárne zameraný na lektorov a trénerov cudzích jazykov pôsobiacich v jazykových školách a asociáciách jazykových škôl. Druhou cieľovou skupinou boli zamestnanci v 2 priemyselných odvetviach (automotive a turizmus), ktorí následne budú benefitovať z vytvorených tréningových programov. V nadväznosti na vytvorenie kariérnej cesty, vzniká takto možnosť pre trénerov/lektorov vyškoliť sa v rámci nových programov, zvýšiť tým svoje zručnosti a napomôcť k rozšíreniu týchto programov do viacerých európskych krajín.

Dvojročný projekt začal svoju implementáciu v septembri 2015 a vyvrcholil medzinárodnou konferenciou v júni 2017 na Slovensku, ktorej sa zúčastnilo vyše 100 účastníkov z celej Európy.

Bližšie informácie o projekte a jeho následnej implementácii do každodenného života nájdete aj na www.prolantcap.eu.  

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa do odberu noviniek a nenechajte si ujsť žiaden nový príspevok.

Pre všetkých nových odberateľov sme prichystali DARČEK!

Ďalšie príspevky

Čo je reziliencia a jej 7 kompetencií

Čo je reziliencia a jej 7 kompetencií

Reziliencia je kľúč k vašej transformácii na profesionálne aj súkromne úspešného a vnútorne vyrovnaného výkonného človeka. Nie je to však klasický „work-life balance“ prístup. Je to koncept.

Osobnosť a vzťahy – 1. časť: Nevyrovnanosť vo vzťahoch

Osobnosť a vzťahy – 1. časť: Nevyrovnanosť vo vzťahoch

Vedeli ste že až 80 % ľudí používa vo svojich životoch úplne nefunkčné vzorce správania? Nevedia kto sú, nepoznajú svoje ciele, prevláda v nich strach, doslova prežívajú zo dňa na deň. Čítajte a dozviete sa, prečo sú ľudia ne/šťastní vo svojich vzťahoch.