//Translate the search button text //Translate the mobile menu select page text

PLUS Academia

Testovanie a certifikácia

Testovanie a certifikácia

Preukázateľná znalosť cudzieho jazyka predstavuje významnú výhodu pre každého, kto má záujem pracovať v medzinárodnom prostredí, alebo sa podieľať na medzinárodných projektoch a komunikovať so zahraničím. Domáce a nadnárodné spoločnosti preto stále viac a viac kladú dôraz na to, aby ich zamestnanci buď túto zručnosť čo najefektívnejšie získali alebo ideálne s ňou už nastupovali do zamestnania. Vďaka globalizácii pracovného trhu, zvyšujúcej sa mobilite pracovnej sily a rastúcemu obchodu so zahraničím rastie aj nutnosť objektívne a nezávisle posudzovať a zhodnocovať jazykové zručnosti zamestnancov.

Aj preto sme sa od januára 2017 nadviazali partnerstvo so spoločnosťou ETS Global na Slovensku, svetovým lídrom na poli hodnotenia znalostí a kompetencií ľudí využívať cudzí jazyk. Vďaka tradícii a neustálej inovácii trvajúcej viac ako 60 rokov sa ETS podarilo vytvoriť jazykové testy, ktoré sú uznávané a široko používané po celom svete. Sú to testy ako TOEFL®, TOEIC®, SAT® a GRE®.

Všetky jazykové testy od ETS Global sa vyznačujú nasledovnými charakteristikami:

  • predstavujú celosvetový štandard pre posudzovanie jazykových zručností
  • hodnotenie je nezávislé, objektívne a férové
  • hodnotia všetky 4 jazykové zručnosti (čítanie, písanie, počúvanie, rozprávanie)
  • zmerajú vašu aktuálnu znalosť jazyka (nemôžte ho nespraviť)
  • zameriavajú sa na jazyk používaný v pracovnom prostredí

Skúšky od ETS Global

Skúška TOEIC®

Viac než 35 rokov udávajú TOEIC® skúšky trendy pre hodnotenie zručností v anglickom jazyku pre medzinárodné pracovné prostredie. V súčasnosti TOEIC® skúškam dôveruje viac než 14 000 spoločností, vládnych organizácií a jazykových škôl v 150+ krajinách po celom svete. S viac než 7 miliónmi administrovaných skúšok ročne je TOEIC® najčastejšie vykonávanou skúškou anglického jazyka na svete.

Otázky a úlohy v TOEIC® skúškach simulujú skutočné životné situácie, s ktorými sa účastníci testu bezprostredne stretávajú pri výkone svojej práce. Výsledky skúšok poskytujú presnú a zmysluplnú spätnú väzbu o silných a slabých stránkach účastníkov, spolu s porovnaním podľa úrovní Spoločného európskeho referenčného rámca (CEFR).

Prehľad ponúkaných TOEIC® skúšok:

Skúška TFI™

TFI™ certifikuje znalosť francúzskeho jazykamedzinárodnom pracovnom prostredí. Francúzsky jazyk, ktorý každodenne používa viac ako 170 miliónov osôb po celom svete, je široko rozšírený ako v medzinárodnej, tak aj obchodnej komunikácii.

Rovnako ako pri skúške TOEIC® úlohy v TFI™ vychádzajú zo skutočných životných situácií, s ktorými sa účastníci testu bezprostredne stretávajú pri výkone svojej práce. Na rozdiel od skúšky TOEIC® však TFI™ testuje iba zručnosť čítať a počúvať.

Prehľad ponúkaných TFI™ skúšok:

Skúška WiDaF®

Najmä v prostredí strednej Európy sa nemecký jazyk stáva stále rozšírenejším nástrojom komunikácie v medzinárodnom pracovnom prostredí. Skúška WiDaF® vám poskytne jasný obraz o tom, ako dobre ste schopný komunikovať po nemecky v pracovnom prostredí. Podobne ako TFI™ WiDaF® sa zameriava na testovanie čítania a počúvania v nemčine.

Prehľad ponúkaných WiDaF® skúšok:

Skúška TOEFL®

TOEFL® skúšky pozostávajú zo série hodnotení vytvorených za účelom pomôcť akademickým inštitúciám testovať viac študentov rôznych úrovní anglického jazyka. Či už ako nástroj na posúdenie spôsobilosti testovaných študovať v angličtine, ako kritérium prijatia na zahraničné výmenné pobyty, alebo ako úvodný, priebežný či záverečný test jazykových kurzov, TOEFL® skúšky vám poskytnú všetky informácie potrebné k urobeniu toho správneho rozhodnutia!

Prehľad ponúkaných TOEFL® skúšok:

Prečo testovať a certifikovať znalosť cudzieho jazyka?

Spoločnosti s kvalifikovanou a jazykovo pripravenou pracovnou silou môžu rozširovať pole svojej pôsobnosti za hranice Slovenska a ukázať sa v lepšom svetle pred svojimi potenciálnymi zákazníkmi. Univerzity a akademické inštitúcie sa môžu spoľahnúť na svetový štandard a nezávislosť testovania jazykových skúšok od ETS Global a uľahčiť si tak veľké množstvo práce a prostriedkov s vytváraním vlastných testov. Jednotlivcom, ktorí dokážu preukázať svoju schopnosť komunikovať v cudzom jazyku absolvovaním svetovo štandardizovaného a uznávaného testu, sa otvárajú pracovné príležitosti, ktoré by im inak neboli k dispozícii.

Vyberte si jednu z nižšie uvedených tém, o ktoré sa zaujímate a dozviete sa viac o tom, ako môžu nezávislé testovanie a jazykové certifikáty od ETS Global pomôcť aj vám.

Jazykové certifikáty pre jednotlivcov

Ak potrebujete písomne doložiť svoju znalosť cudzieho jazyka, alebo sa uchádzate o prácu, pri ktorej je znalosť cudzieho jazyka nutná, nenechajte nič na náhodu. Zdokladujte svoje vedomosti, zvýšte svoje šance a staňte sa tým najlepším kandidátom aj vďaka celosvetovo uznávaným certifikátom, a to všetko bez dodatočných príprav na skúšku. Certifikáty od ETS Global sú akceptované vo viac než 150 krajinách sveta a pomôžu vám uplatniť sa prakticky kdekoľvek.

V spolupráci s partnerskými spoločnosťami a univerzitami po celom Slovensku organizujeme pravidelné testovania pre anglický, francúzsky a nemecký jazyk. Vyberte si z ponuky termínov našich partnerov v regiónoch, alebo si rezervujte miesto na testovaní u nás v Bratislave.

Ste zvedavý, ako taká skúška vyzerá? Zaregistrujte sa v našej virtuálnej triede a vyskúšajte si TOEIC® Listening a Reading teraz úplne ZADARMO. Viac informácií o skúškach tiež nájdete v sekcii Často kladené otázky.

Naši partneri pri testovaní od ETS Global

Výber z noviniek

Martin Lobotka

Manažér oddelenia Testovania a certifikácie
0903 248 924

Napíšte nám

Máte záujem o zavedenie nezávislého testovania a monitoringu do vášho firemného jazykového vzdelávania? Chcete si spraviť celosvetovo uznávaný certifikát, no nenašli ste testovacie centrum vo vašom kraji, alebo jednoducho potrebujete poradiť? Ozvite sa nám, radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

Jazyková škola

Online vzdelávanie

Biznis škola