//Translate the search button text //Translate the mobile menu select page text
Novinky

Ukončenie medzinárodného projektu PROLANT-CAP

Daniel Bacík

1. december 2017

Dĺžka čítania: 2 min.

Prečítané: 326 x

Začiatkom septembra PLUS Academia spolu so svojimi partnermi z Asociácie jazykových škôl SR a ďalšími 5 zahraničnými partnermi (Lotyšsko, Taliansko, Veľká Británia, Francúzsko, Malta) úspešne ukončila medzinárodný projekt s názvom PROLANT-CAP.

Hlavným cieľom projektu bolo zlepšiť profesionálny rozvoj lektora a trénera cudzích jazykov. Tento cieľ sme sa rozhodli naplniť prostredníctvom realizácie čiastkových cieľov, ktorými boli:

1. Vytvorenie kariérnej cesty lektora a trénera cudzích jazykov, ktorí nie sú súčasťou tradičného vzdelávacieho systému (školského).

2. Vytvorenie 2 špecifických jazykových tréningových programov, využijúc CLIL metodiku, so zameraním na automobilový priemysel a turizmus.

Projekt bol primárne zameraný na lektorov a trénerov cudzích jazykov pôsobiacich v jazykových školách a asociáciách jazykových škôl. Druhou cieľovou skupinou boli zamestnanci v 2 priemyselných odvetviach (automotive a turizmus), ktorí následne budú benefitovať z vytvorených tréningových programov. V nadväznosti na vytvorenie kariérnej cesty, vzniká takto možnosť pre trénerov/lektorov vyškoliť sa v rámci nových programov, zvýšiť tým svoje zručnosti a napomôcť k rozšíreniu týchto programov do viacerých európskych krajín.

Dvojročný projekt začal svoju implementáciu v septembri 2015 a vyvrcholil medzinárodnou konferenciou v júni 2017 na Slovensku, ktorej sa zúčastnilo vyše 100 účastníkov z celej Európy.

Bližšie informácie o projekte a jeho následnej implementácii do každodenného života nájdete aj na www.prolantcap.eu.  

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa do odberu noviniek a nenechajte si ujsť žiaden nový príspevok.

Pre všetkých nových odberateľov sme prichystali DARČEK!

Ďalšie príspevky

5 tipov, ako sa pripraviť na TOEIC® test

5 tipov, ako sa pripraviť na TOEIC® test

Chystáte sa v blízkej dobe na skúšku TOEIC®? Tento dvojhodinový test, ktorý posúdi vaše zručnosti v čítaní a počúvaní, môže byť pomerne náročný. Aby sme vám dopomohli k čo najlepšiemu výsledku, prečítajte si 5 tipov, ako sa na TOEIC® čo najlepšie pripraviť.

Viete, ktoré jazyky sa učia ľahšie?

Viete, ktoré jazyky sa učia ľahšie?

Ak ste sa v minulosti učili viac než jeden cudzí jazyk, určite sami najlepšie viete, že nie každý ide rovnako ľahko. Zaujímalo nás, ktoré jazyky sa podľa odborníkov učia najľahšie, a naopak, s ktorými majú študenti najčastejšie problémy. Nahliadli sme teda do štatistík. Pozrite sa, čo sme zistili!