Blog

Angličtinu sa deti najľahšie učia do 7 rokov. Nezmeškajte to!

daniel bacik fotka

Daniel Bacík

10. september 2020

Dĺžka čítania: 4 min.
Prečítané: 128 x

Bez cudzieho jazyka sa dnes zaobídeme asi už iba doma. A možno ani to nie, veď koľkokrát sa nám prihovoria cudzinci s otázkou ako sa dostanú na určité miesto? Znalosť cudzieho jazyka, predovšetkým angličtiny, dnes už patrí k povinnej výbave každého človeka. My starší vieme, že čím neskôr sa s učením nových jazykov začne, tým ťažšie to ide. Svoje určite robí aj strach a ostych z nesprávnej výslovnosti a chýb. Toto však malé deti skutočne netrápi, veselo opakujú nové slovíčka, spájajú ich do viet a keď sa pomýlia, opravia sa a idú ďalej.

deti s ucitelkou sa ucia po anglicky

Detský mozog je totiž nastavený na rýchle osvojovanie a pamätanie si nových poznatkov, predovšetkým ak sa spájajú s hrou. Preto ani najmenšie deti nemávajú väčšie problémy s dvojjazyčnou výchovou – cudziu reč berú ako druhú materčinu. Výskumy potvrdzujú, že najjednoduchšie sa deti učia cudzí jazyk do siedmeho roku života. Táto schopnosť výnimočne rýchleho učenia sa výrazne klesá s nástupom puberty, ktorá u dnešných detí prichádza neraz už okolo desiateho roku.

Najlepším spôsobom, ako sa dieťa naučí cudzí jazyk, je: neučiť sa ho. Deti nepotrebujú učebnice a memorovanie slovíčok, ani písanie domácich úloh. Najefektívnejšou metódou, ako začať hovoriť v cudzom jazyku, je osvojiť si ho rovnako ako materinský jazyk. Pesničky, básničky, obrázkové knižky a omaľovánky sú na tejto ceste vynikajúci pomocníci. Ak sú v rukách erudovaných odborníkov, cudzí jazyk nebude pre vaše dieťa trápením, ale radosťou. A o pár mesiacov vás prekvapí svojimi jazykovými zručnosťami.

Angličtina pre deti Teddy Eddie

Pozitívny vzťah k angličtine a kvalitný základ do ďalšieho napredovania v jazyku dáva deťom licencovaná metóda angličtiny pre deti Teddy Eddie. Hravá komunikácia s pesničkami, riekankami, príbehmi a obrázkami udrží pozornosť už 2-ročných detí a nenudí ani 7-ročných. Učiteľky a učitelia, špeciálne vyškolení na prácu s deťmi, spolu s mackom Eddiem nenútene naučia deti až dvetisíc slov a fráz ešte skôr, než sa angličtinu začnú naozaj učiť. Vzniká tak skvelá platforma, na ktorej môžu deti stavať v škole, keď im k množstvu nových predmetov pribudne aj angličtina. Ak si ju už raz osvojili podobným spôsobom ako materinský jazyk, oveľa bezprostrednejšie si budú ďalej osvojovať nové slovíčka a aj gramatiku. Takýmto odľahčením zároveň získajú viac priestoru pre učenie sa napríklad matematiky.

S metódou Teddy Eddie nezostávajú bokom ani rodičia. Súčasťou kurzov je kufrík s materiálmi a doplnkami k výučbe a tiež prístup do aplikácie Playground, plnej edukačných hier, ktoré vám a vašim deťom prinesú veľa spoločnej zábavy. Veď spoločne strávený čas je spolu s investíciou do vzdelania to najlepšie, čo môžete svojmu dieťaťu poskytnúť.

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa do odberu noviniek a nenechajte si ujsť žiaden nový príspevok.

Pre všetkých nových odberateľov sme prichystali DARČEK!

Ďalšie príspevky

„Prečítajte“ človeka už na prvom stretnutí – dá sa to naučiť

„Prečítajte“ človeka už na prvom stretnutí – dá sa to naučiť

Kedysi sa vravelo, že na výber vhodného spolupracovníka stačí mať „dobrý nos“. To už dávno neplatí, a tak sa zamestnávatelia, personalisti a napokon aj ich zamestnanci často zbytočne trápia. Podriadený nespĺňa očakávania nadriadeného, zamestnanec zasa nie je v práci spokojný. Pritom týmto profesionálnym chybám možno predchádzať.

10 tipov, ako sa naučiť cudzí jazyk vďaka aplikácii

10 tipov, ako sa naučiť cudzí jazyk vďaka aplikácii

Aplikácie sú na učenie cudzích jazykov perfektné – sú intuitívne, jednoduché, zábavné a navyše sa môžete učiť kdekoľvek a kedykoľvek. Váš pokrok tak môže byť oveľa rýchlejší ako na klasickom kurze. Poradíme vám, ako si pre seba vybrať tú najlepšiu.